Бібліотека Миколаївського національного аграрного університету є найбільшою бібліотекою сільськогосподарського профілю в Миколаївській області.
Вона є науковим, навчальним, інформаційним та культурно-просвітницьким підрозділом університету, методичним центром Територіального об'єднання сільськогосподарських бібліотек.
Історія бібліотеки розпочалася в 1970 р. з моменту створення в Миколаєві факультету Одеського інженерно-будівельного інституту. Після його ліквідації основний фонд було передано в бібліотеку Одеського ІБІ. Після передачі фонду в червні 1984 р. із 130 тис. в бібліотеці залишилось до 40 тис. примірників природознавчої, суспільно-політичної та художньої за змістом літератури.
Як бібліотека університету, розпочала свою діяльність з осені 1984 року. Щоб забезпечити учбовий процес необхідною літературою і доукомплектувати основний фонд, було налагоджено зв'язки з різними видавництвами Києва, Харкова, Львова та інших міст України, а також з іншими аграрними навчальними закладами з питань книгообміну. Велику допомогу у забезпеченні дисциплін профільною літературою згідно з навчальними планами надала базова бібліотека Одеського сільськогосподарського інституту. Нам було виділено по кілька примірників на всі профільні дисципліни для використання у читальному залі та деякі підручники для видачі здобувачам вищої освіти у постійне користування. Першого вересня 1984 р. бібліотека відчинила свої двері першокурсникам і вони одержали необхідні для навчання підручники.
Динамічний розвиток вузу, поява нових спеціальностей , збільшення з року в рік набору здобувачів вищої освіти позитивно вплинули на розвиток бібліотеки – розширювалась інформаційна база, зростав книжковий фонд, змінювалася тематика комплектування відповідно до потреб навчального процесу, зростала кількість читачів, покращувався рівень обслуговування.
З невеликої книгозбірні бібліотека МНАУ перетворилася на сучасний інформаційний комплекс, стала однією з найкращих бібліотек аграрних вузів України.
З 2004 року фонд бібліотеки заноситься до електронного каталогу (ЕК), формуються власні бази даних: БД журнальних статей, БД наукових праць вчених МНАУ, БД «Електронна бібліотека навчально-методичної літератури МНАУ» та ін.
Сучасний фонд бібліотеки багатогалузевий, загальна кількість більше 300 тис. примірників українською, російською, англійською та іншими мовами, зокрема 186 тис. книг, 22 тис. періодичних видань, 27 тис. науково-методичних, нормативних, довідкових видань, дисертацій, авторефератів дисертацій, більше 10 тис. примірників художньої літератури, близько 20 тис. назв електронних документів.
Для поповнення і збагачення книжкових фондів здійснюється безкоштовний книгообмін з бiблiотеками аграрних вузiв нашої країни.
З 2007 р. проводиться ретроконверсія активної частини фонду бібліотеки та рекласифікація фонду в систему УДК. На сьогодні електронний каталог включає понад 117 тисяч бібліографічних записів.
На допомогу навчальному та науковому процесам бібліотека готує різні види видань в друкованому та електронному вигляді: бібліографічні покажчики, тематичні списки, огляди, інформаційні бюлетені.
З 2009 р. фахівцями бібліотеки створено і підтримується власний сайт.
В 2011 році в бібліотеці розпочав роботу Електронний читальний зал на 20 робочих місць. Є зона покриття WI-FI.
З 2013 р. створено і поповнюється інституційний репозитарій Миколаївського НАУ.
Основними напрямами роботи бібліотеки сьогодні є:
- своєчасне і диференційоване забезпечення літературою навчального процесу і науково-дослідницької діяльності університету на традиційних та електронних носіях;
- своєчасне обслуговування всіх категорій користувачів інформації шляхом запровадження прогресивних форм і методів роботи;
- впровадження форм і методів в роботу бібліотеки;
- поповнення електронного каталогу, створення власних баз даних;
- наукометрична робота.
До послуг читачів абонемент, світлий затишний читальний зал, електронний читальний зал.