Корисні посилання
Наукометричні бази даних
ОГОЛОШЕННЯ
Миколаївський національний аграрний університет отримав доступ до міжнародної наукової бази даних Web of Science, Scopus та Science Direct за кошти держбюджету.
Миколаївський національний аграрний університет отримав повнотекстовий доступ до найбільшого наукового видавництва Springer Nature.
Бібліотека МНАУ отримує друковані варіанти іноземних наукових журналів "Landbauforschung Applied Agricultural and Forestry Research" та "Studies in Agricultural Economics" присвячені аграрним наукам.
Адреса бібліотеки МНАУ:
54010, м. Миколаїв,
вул. Ген. Карпенко, 73, Навчальний корпус №1
Тел.: (0512) 34 11 40
library@mnau.edu.ua
Реквізити для оплати послуг бібліотеки МНАУ
Призначення платежу:
інформаційно-бібліотечні послуги від ПІБ
МНАУ
Код ЄДРПОУ 00497213
Банк Державна казначейська служба України, м. Київ
МФО 820172
Р/р UA 86 820172 0313 21100 1 2020 18287
Кошти, що отримуються від господарської діяльності
Бібліотека МНАУ у соціальних мережах:
КАЛЕНДАР
|
|
Web-огляд
Цифрові платформи та ресурси
на допомогу неформальній та інформальній освіті
8 лютого 2022 року Міністерство освіти і науки визначило порядок визнання у вищій та фаховій передвищій освіті результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та/або інформальної освіти. На допомогу учасникам освітнього процесу складено Web-огляд "Цифрові платформи та ресурси на допомогу неформальній та інформальній освіті" у якому містяться посилання на онлайн платформи для навчання, ресурси для вдосконалення навичок і саморозвитку, цифрові інструменти вивчення іноземних мов та ін.
Неформальна освіта
Неформальна освіта – це освіта, яка здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій. Вона допомагає швидко і вчасно отримати необхідні знання відповідно до потреб тут і зараз.
Формами неформальної освіти є тренінги, майстер-класи, семінари, вебінари тощо.
Інформальна освіта
Інформальна освіта (самоосвіта) – це освіта, яка передбачає самоорганізоване здобуття особою певних компетентностей, зокрема під час повсякденної діяльності, пов'язаної з професійною, громадською або іншою діяльністю, родиною чи дозвіллям. Така навчальна діяльність не обов'язково цілеспрямована та структурована, не фіксується документально, але сприяє розширенню професійних знань та умінь і є однією з ключових компетентностей особистості.
Онлайн платформи для навчання, вдосконалення навичок та саморозвитку
Дія.Освіта для всіх
«Дія.Освіта» проєкт, який поєднує можливості навчання, розваг і профорієнтації. Цей проєкт є більш масштабним етапом платформи «Дія.Цифрова освіта», яка запрацювала у 2020 році та була спрямована на підвищення цифрової грамотності та навичок українців. Оновлена платформа «Дія.Освіта» надає кожному можливість розвинути нові навички та підготуватися до нової професії. «Дія.Освіта» не обмежується віковими рамками або освітнім рівнем. Вона відкрита для всіх, хто бажає навчатися та розвиватися.
Зареєструватися можна на оновленій платформі «Дія.Освіта» за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/. |
Європейський Простір
Європейський Простір — веб-платформа підтримки громадянського суспільства України, яка більше 10 років працює на підтримку проєвропейського поступу країни, надаючи інформаційний супровід, ресурсну базу, презентаційний майданчик для громадських організацій.
Мета Європейського Простору - створення та поширення знань, можливостей, успішних історій, які б сприяли обміну досвідом, надавали експертний інформаційний супровід проєвропейським громадським організаціям, заохочували діалог та широке обговорення візій розвитку громадянського суспільства.
Зареєструватися можна за посиланням: https://euprostir.org.ua |
Ukraine Global Faculty (UGF)
У листопаді 2022 року в Україні стартувала міжнародна освітня ініціатива Ukraine Global Faculty (UGF). Студенти, аспіранти, викладачі, професіонали мають можливість безкоштовно відвідувати онлайн-лекції професорів провідних світових університетів, закордонних топекспертів та підприємців.
Особливості UGF:
-
100% онлайн-формат;
-
доступ до архіву лекцій 24/7;
-
контент англійською з синхронним перекладом на українську;
-
широкий набір тем: від ІТ та інженерії до економіки та підприємництва;
-
спікери світового масштабу, які підтримують Україну та українців;
-
можливість поставити питання лектору та познайомитися з колегами;
-
сертифікати про участь;
-
безкоштовний доступ для всіх учасників.
UGF охоплює основні галузі знань, зокрема мистецтво та гуманітарні/соціальні науки, бізнес та право, природничі науки та математика, інформаційні та комунікаційні технології (ІКТ), інженерія та комп'ютерні науки.
Зареєструватися можна за посиланням: https://ugf.academy
|
Безкоштовні курси від Google
Безкоштовна онлайн платформа для навчання, на якій зібрані онлайн курси від Google. Окрім якісного контенту та корисної інформації та прокачки своїх навичок ви отримаєте ще і сертифікат про проходження онлайн курсу безкоштовно. Переглядаючи навчальні відеопосібники від досвідчених користувачів, які починали роботу так само, як ви, ви здобудете потрібні навички для просування свого бренду чи бізнесу в Інтернеті. Ви дізнаєтеся, як привернути увагу відповідної аудиторії та максимально підвищити ефективність роботи в Інтернеті для досягнення своїх цілей.
Зареєструватися можна за посиланням: https://learndigital.withgoogle.com/digitalworkshop-ua/courses |
Coursera
На онлайн-платформі Coursera розміщено більше 2 тис. курсів із понад 180 спеціалізацій на 4 освітніх рівнях, зареєстровано близько 25 млн. слухачів – тут можна навчатися та отримувати кредити 149 провідних університетів світу, які є партнерами Coursera. У разі успішного закінчення курсу користувач отримує сертифікат. Протягом навчання студент повинен переглядати лекції, які надсилаються йому щотижня, читати рекомендовані статті та виконувати домашні завдання. Деякі курси мають українські субтитри.
Переваги Coursera:
-
можливість безкоштовного навчання у провідних науковців світу;
-
зручність навчання: дивитись лекції чи робити домашні завдання можна у вільний час чи їдучи в транспорті;
-
можливість пройти навчальний курс рідною мовою. Близько 60 % студентів Coursera проживають поза межами США, і аби збільшити кількість неангломовних студентів, на сайті впроваджують курси, що викладаються іншими мовами;
-
можливість взаємодії між студентами на форумах сайту чи поза ними, зокрема у соціальних мережах. Крім того, по всьому світу (в тому числі й в Україні) існують численні офлайн-спільноти корсеріанців;
-
можливість проходження курсів задля розширення світогляду та власного задоволення;
-
можливість використати сертифікат Coursera під час прийому на роботу чи для зарахування університетського кредиту за місцем навчання. Кількість університетів, що зараховують кредити за сертифікатами Coursera, невелика, але постійно збільшується;
-
можливість заздалегідь підготуватися до навчання у вищій школі.
|
Prometheus (Прометеус)
Prometheus (Прометеус) — український громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів, запущений у 2014 році. Головною метою проєкту є безкоштовне надання онлайн-доступу до курсів університетського рівня всім бажаючим, а також надання можливості публікувати та розповсюджувати такі курси провідним викладачам, університетам та компаніям.
Prometheus об'єднує в собі кілька важливих аспектів. Перший — заздалегідь записані лекції, які можна переглянути в зручний для слухача час. Другий — інтерактивні завдання, які дають змогу перевірити, як слухачі засвоїли зміст лекції. Третій — є форум, на якому слухачі можуть ставити запитання, а викладач чи інші слухачі відповідати на них. Четвертий аспект — успішно завершивши курс, можна отримати сертифікат за підписом викладача. І п'ятий — немає ніяких обмежень для того, щоб стати слухачем курсів. За винятком хіба що складних курсів, для вивчення яких потрібні певні попередні знання.
Зареєструватися можна за посиланням: https://prometheus.org.ua |
АгрокебетиPRO
Навчальна платформа «АгрокебетиPRO» — онлайн-портал, на якому розміщено у вільному доступі навчальні онлайн-курси та всі необхідні матеріали для дистанційного навчання студентів, викладачів та фахівців в аграрній галузі.
Започаткування навчальної платформи «АгрокебетиPRO» та створення онлайн-курсів стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту USAID «Економічна підтримка України». Зміст онлайн-курсів є відповідальністю Громадської організації «Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» і необов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.
Викладання на платформі courses.agrokebety.com здійснюється українською мовою. На платформі автоматично генерується іменний сертифікат із зазначеними годинами та кредитами навчання.
Зареєструватися можна за посиланням: https://courses.agrokebety.com |
AgriAcademy
AgriAcademy – цифровий освітній простір для взаємообміну знаннями і навичками в агробізнесі. ЄБРР створив нове цифрове освітнє середовище сучасних знань та практичних новацій – платформу AgriAcademy. Мета платформи – покращити доступ українській агробізнес-спільноті до професійних навичок, успішних бізнес-кейсів та інноваційних рішень, які відповідають сучасним викликам ринку.
Платформа AgriAcademy відкриє українській агробізнес-спільноті доступ до світових найсучасніших професійних знань, успішних бізнес-кейсів та інноваційних рішень. Платформа є унікальною для України, оскільки вперше для потреб вітчизняного агробізнесу адаптовано спеціалізовані онлайн-курси, що входять до магістерських програм провідних аграрних університетів світу.
По завершенню навчання слухачі онлайнових курсів отримають сертифікати.
Зареєструватися можна за посиланням: https://agriacademy.org/ |
EdEra
EdEra — українська студія онлайн-освіти, яка створює онлайн-курси, навчальні платформи, інтерактивні ігри та підручники. Мета EdEra — робити освіту в Україні сучасною, якісною, інтерактивною та дійсно ефективною.
Зареєструватися можна за посиланням: https://ed-era.com |
Кампстер
Кампстер — це гейміфікована онлайн-платформа, що допоможе перетворити знання у затребувані ринкові навички та компетенції. Із Кампстер можна навчатися у зручному для користувача темпі, за допомогою комп'ютера чи мобільного телефона, контактувати з іншими студентами за допомогою навчальних груп, накопичувати бали, отримувати визнання та одразу перевіряти, рівень знань за допомогою інтерактивних вікторин та завдань.
Кампстер — компанія edtech, яка надає освіту у сфері неформального професійного розвитку. По закінченню навчання видається сертифікат, який підтверджує набуті навички та компетенції, які можна відразу застосувати на практиці.
Зареєструватися можна за посиланням: https://www.thecampster.com |
IBM SkillsBuild
IBM SkillsBuild для студентів - це цифрова навчальна платформа, яка створена для старшокласників, студентів, викладачів та організацій. Після закінчення курсу IBM SkillsBuild пропонує отримати безкоштовні цифрові сертифікати. Цифрові сертифікати можуть відображатися у резюме. Також IBM SkillsBuild створює цифрові облікові дані, які можуть бути надані роботодавцям, коледжам, університетам.
Наразі на платформі 4 курси доступні українською мовою:
Професійні навички. Курс навчить soft skills: критично мислити, співпрацювати з майбутніми колегами, розв'язувати проблеми та ставати гнучкими. Має 5 модулів тривалістю 8 годин.
Основи кібербезпеки. Розповість про основи власної кібербезпеки та дозволить вам стати на крок ближче до впевненої цифрової грамотності у 4 модулях тривалістю 6 годин.
Сучасні технології. Дізнайтеся все про штучний інтелект, блокчейн, хмарні обчислення, кібербезпеку, дані та аналітику, Інтернет речей та не лише - у 6 модулях по 7 годин.
Підготовка до першого робочого місця. Хочете вміти писати резюме, яке виділяється з-поміж інших? Або будувати особистий бренд у соцмережах? Чи отримати практичні вправи та поради щодо прийняття на роботу? Курс допоможе вам з упевненістю розпочати пошуки роботи. Він містить 4 модулі тривалістю 7 годин.
Зареєструватися можна за посиланням: https://skillsbuild.org/ |
Khan Academy
Khan Academy — це некомерційна освітня організація, створена у 2006 році педагогом Салманом Ханом для забезпечення «високоякісної освіти для будь-кого і будь-де». Організація створює лекції у формі YouTube-відео. Окрім мікролекцій, вебсторінка організації має практичні заняття та методичні матеріали для вчителів. Усі ресурси доступні безкоштовно для кожного в усьому світі. Проєкт підтримується за допомогою пожертвувань, при цьому значна частина пожертвувань припадає на Google та Фонд Білла і Мелінди Гейтс. Лекції надані англійською мовою, діє проєкт з перекладу лекцій на інші мови, підтримуваний волонтерами.
На сайті є кілька тисяч безкоштовних мікролекцій із математики, фізики, хімії, історії, фінансів, економіки, біології, мистецтва, комп'ютерних наук тощо.
Зареєструватися можна на оновленій платформі «Khan Academy» за посиланням: https://www.khanacademy.org/. |
EdX
Заснований Гарвардським університетом і Масачусетським технологічним університетом у 2012 році, EdX є центром онлайн-навчання та надає послуги МВОК на відкритій безкоштовній платформі OpenEdX, пропонуючи слухачам високоякісні курси за 24 напрямами, серед яких комп'ютерні технології, статистика, література та інші. Онлайн-курси повторюють реальні лекції, які викладаються в Гарварді, університеті Корнулла та інших відомих навчальних закладах.
Курси безоплатні, проте отримання сертифікату потребує оплати.
Зареєструватися можна за посиланням: www.edx.org. |
Udacity
Більшість курсів Udacity – технічного напряму. В окремі розділи винесено матеріали з математики, бізнесу, дизайну, інших наук (фізика, біологія). Усього Udacity пропонує близько 30 курсів, які діляться за рівнем складності: новачок, досвідчений, профі. У кожному курсі є кілька уроків, які містять відео. У кінці заняття є завдання, яке допоможе перевірити засвоєння матеріалу.
Кожен курс триває близько 2 місяців, а щотижня на навчання треба витрачати орієнтовно 6 годин. За допомогою Udacity можна навіть отримати роботу, адже інформація про студентів (за згодою) передається роботодавцям, які уклали договір із компанією. Наразі платформа співпрацює з корпорацією «Google», фінансовим гігантом «Bank of America», соціальною мережею Facebook та іншими.
Зареєструватися можна за посиланням: https://www.udacity.com. |
Canvas Network
Проєкт Canvas Network відрізняється великою різноманітністю курсів, які проводять різні за рівнем підготовки та напрямом діяльності люди: доктори наук, менеджери, письменники.
Курси не мають єдиного підходу до викладання. Із особливостями кожного курсу можна ознайомитися в описі. Курси тривають 2–3 тижні, анонсуються за місяць і раніше, що дозволяє бажаючим попередньо записатися. Canvas Network пропонує безоплатні, умовно безоплатні та платні курси. Умовно безоплатні передбачають придбання додаткових навчальних матеріалів (посібників, літератури), а платні дозволяють заробити кредити в системі безперервної освіти.
Зареєструватися можна за посиланням: https://www.canvas.net. |
Labster
25 листопада 2022 року Міністерство освіти і науки України та «Labster» – провідна платформа для віртуальних лабораторій та інтерактивної науки, оголосили про співпрацю. Платформа «Labster» надає безкоштовний доступ до своїх інтерактивних курсів до всіх шкіл, коледжів та університетів України. Платформа «Labster» – світовий лідер з розроблення віртуальних навчальних симуляторів, завдяки яким успішно навчаються вже 5 млн. студентів та учнів 3000 навчальних закладів в 70 країнах світу. Віртуальні симуляції на платформі доступні з таких галузей: анатомія та фізіологія, біохімія, біологія, біотехнологія, хімія, наука про землю, мікробіологія, фізика та інші.
Повний каталог симуляцій доступний для перегляду за посиланням https://www.labster.com/simulations. |
mozaBook
Компанія EdPro та Mozaik Education відкрили повний доступ для користувачів з України до програми mozaBook і сайту з неймовірними освітніми матеріалами mozaWeb. Це проєкт з найрізноманітнішими інтерактиними навчальними інструментами. Тут є українські електронні підручники, 3D-презентації, відео та ілюстрації, інструменти й навчальні ігри. Також є доступ до всіх підручників та посібників EdPro і методичних рекомендацій з біології, хімії та природознавства.
Відеоінструкції та коди активації https://edpro.ua.
Повний каталог симуляцій доступний для перегляду за посиланням https://ua.mozaweb.com. |
Застосунки для вивчення іноземних мов
Busuu
Busuu пропонує вивчення 12 найпоширеніших мов світу. В додатку є завдання на розвиток усіх чотирьох мовленнєвих компетенцій: читання, слухання, говоріння та письма, можна опановувати як лексику з різних тем, так і граматику. Формати також різноманітні: від карток зі словами і аудіодіалогів до відеозаписів та статей із популярних видань. Для відстежування прогресу можна скласти особистий навчальний план, а для перевірки вивченого є проміжні та підсумкові тести. Крім цього, в Busuu можна заводити друзів з різних країн і допомагати одне одному в опануванні мови.
Busuu має широкий спектр можливостей для вивчення мов, а також соціальні функції, що дозволяють спілкуватися та навчатися разом з іншими користувачами з усього світу. Враховуючи різноманіття форматів завдань і можливість створення особистого навчального плану, Busuu здійснює індивідуальний підхід до навчання мови, що допомагає користувачам досягати своїх цілей більш ефективно.
Зареєструватися можна за посиланням: https://www.busuu.com.
Завантажити додаток для Android, для iOS. |
Duolingo
В застосунку Duolingo можна вивчати іспанську, французьку, німецьку, португальську, італійську та англійську мови. А якщо ви вже володієте англійською, то вам доступні для вивчення ще близько 30 мов. Інтерактивний та веселий формат, а також можливість вивчення різноманітних мов роблять Duolingo привабливим вибором для багатьох людей. Також можливість придбання підписки Super для отримання додаткових функцій і безмежної кількості сердець може бути корисною для тих, хто бажає глибше погрузитися у вивчення мови. Є завдання на читання й аудіювання, але акцент передовсім на вивченні слів та перекладі речень і фраз. Також можна запрошувати друзів і ділитися своїм прогресом у соцмережах.
Зареєструватися можна за посиланням: https://uk.duolingo.com/.
Завантажити додаток для Android, для iOS. |
Memrise
Memrise – це сайт та мобільний застосунок, створений з метою полегшити вивчення, запам'ятовування та повторення нової інформації. Створений для вивчення мов Memrise поступово перетворився на справжню освітню платформу, яка пропонує своїм користувачам курси з мов, наук, мистецтва і т. д. Можна вивчати 20 мов, є базовий безкоштовний та платний преміум-доступи. З мінусів — серед мов інтерфейсу немає української.
Основний акцент — на розширенні лексичного запасу та практиці вимови. Можна обрати будь-яку тему і вивчати фрази, які знадобляться при розмові в реальному житті. Програма пропонує різноманітні мнемонічні практики, серед яких інтервальне повторення та створення смішних або дивних асоціацій зі словами, що вивчаються. Також у Memrise можна переглядати відео із носіями мови, щоб навчитися розуміти різні діалекти та акценти.
Зареєструватися можна за посиланням: https://www.memrise.com/.
Завантажити додаток для Android, для iOS. |
DROPS
За допомогою DROPS можна вивчати лексику більш ніж 40 мов світу, а українцям відкрили безкоштовний преміум-доступ. DROPS підійде тим, хто хоче розширити свій словниковий запас, адже він орієнтований лише на запам'ятовування нових слів з різних тем. Вправ на граматику, розуміння прочитаного чи аудіювання ви тут не знайдете. Вивчення слів базується на візуальному сприйнятті, а не на перекладі на рідну мову — кожне поняття ілюструється відповідною картинкою, а всі завдання на перевірку знань містять елементи гри.
Зареєструватися можна за посиланням: https://languagedrops.com.
Завантажити додаток для Android, для iOS. |
LingQ
LingQ пропонує вивчення близько 40 мов та надає українцям доступ до преміум-акаунту, якщо написати їм у підтримку.
Особливість LingQ в тому, що він дозволяє навчатися на будь-якому матеріалі, який ви завантажите в нього — статтях, новинах, книгах тощо, а будь-який текстовий матеріал можна з легкістю перетворити в аудіо, щоб тренувати сприйняття мови на слух. Також можна переглядати відео та вчити слова, слухаючи пісні. Цей застосунок більше розрахований на вивчення лексики, але для людей з вищим рівнем володіння мовою, які можуть читати текст і виділяти в ньому окремі незнайомі слова для запам'ятовування.
Зареєструватися можна за посиланням: https://www.lingq.com/.
Завантажити додаток для Android, для iOS. |
Українська мова: ресурси для навчання та мовної практики
Мовний курс «Єдині»
«Єдині» – це 28 днів підтримки у переході на українську мову. Протягом навчання учасники щодня будуть отримувати завдання та навчальні матеріали, які допоможуть подолати мовний бар'єр, візьмуть участь у вебінарах та розмовних клубах у своєму місті.
Протягом курсу на вас очікують:
-
щоденні завдання та навчальні матеріали;
-
вебінари та онлайн лекції;
-
розмовні клуби у зручному форматі (онлайн чи офлайн);
-
аудіоматеріали для кращого засвоєння знань;
-
спеціальні відзначки для найактивніших учасників спільноти;
-
Friendly-чати для спілкування українською у вузькому колі.
Зареєструватися можна за посиланням: https://yedyni.org. |
Лайфхаки з української мови
EdEra та Освіторія створили онлайн-курс у формі корисних порад (лайфхаків), що допоможе опанувати базові теоретичні знання з української мови, виробити навички успішної мовленнєвої комунікації та підготуватися до складання ЗНО. Курс складається із 16 тем, тестових та відкритих завдань, допоміжних матеріалів та супроводжуючого інтерактивного конспекту на платформі EdEra Books.
Онлайн-курс «Українська мова та література» від EdEra. В першій частині розглядають фонетику, графіку, лексикологію, фразеологію, словотвір, морфологію та орфографію, у другій — синтаксис, пунктуацію та стилістику.
Зареєструватися можна за посиланням: https://courses.ed-era.com/. |
Сучасна українська мова
Сучасна українська мова — онлайн-курс від освітнього хабу міста Києва. Пройшовши цей курс, ви отримаєте теоретичні знання з української мови та вдосконалите навички володіння нею на базі нового правопису. Курс складається з 15 відеоуроків в межах трьох модулів: мова та мовлення, правопис, ділова українська мова.
Зареєструватися можна за посиланням: https://eduhub.in.ua/. |
Є-мова
Є-мова — освітня платформа громадської організації «Український світ», яка має на меті створити українськомовний культурний простір. Платформа пропонує курси з української для людей з різним рівнем володіння мовою. Платформа "Є-мова" належить Громадській організації «Український світ» та є продовженням волонтерського руху "Безкоштовні курси української мови".
Зареєструватися можна за посиланням: https://emova.language-ua.online. |
Мова — ДНК нації
Мова — ДНК нації — освітній проєкт для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови. На сайті є бібліотека з картками, які пояснюють правила української мови за категоріями: антисуржик, наголос, пароніми, синоніми, фразеологізми, орфографія, правопис 2019 року тощо. Також є розділ з вправами, за допомогою яких можна перевірити свої знання. Під час навчання вас супроводжуватиме кумедний герой — язик Лепетун.
Проєкт також має інстаграм, фейсбук, твітер та власний додаток.
Переглянути можна за посиланням: https://ukr-mova.in.ua. |
|
Пошук
Актуально!
УВАГА!
Пропонуємо ознайомитись с переліком ключових слів, пов'язнаних з Цілями сталого розвитку, які рекомендується використовувати при написанні статей для видань, що індексуються у БД Scopus.
Дистанційна освіта
На Google-диску створено папку "Дистанційна освіта". Науково-педагогічні працівники і здобувачі вищої освіти мають можливість отримати повнотекстові електронні версії навчальної літератури, надіславши запит на електронну пошту бібліотеки library@mnau.edu.ua
Чеклісти для дотримання академічної доброчесності
Міжнародний проєкт Bridge підготував чеклісти з переліком дій, які допоможуть провести дослідження та оприлюднити їх результати у доброчесний спосіб. Ознайомитися з ними можна за посиланнями:
Чекліст для наукового керівника
Чекліст для магістранта й аспіранта
Навігатор по веб-ресурсам для аспірантів та науковців
Навігатор по веб-ресурсам для аспірантів містить зібрання корисних Інтернет-ресурсів, що стосуються різних аспектів підготовки та захисту дисертацій, посилання на електронну бібліотеку авторефератів дисертацій, наукометричні бази даних та інші ресурси вільного доступу.
Оновлено "Рекомендації щодо оформлення текстового документа до видання"
Перевидання методичних рекомендацій "Оформлення текстового документа до видання" випущено у зв'язку з введенням в дію ДСТУ 3017:2015 «Інформація та документація. Видання. Основні види. Терміни та визначення понять» та припиненням використання в Україні ББК і впровадження УДК (постанова Кабінету міністрів України від 22 березня 2017 р. № 177).
УВАГА!
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК) припинено.
Перелік журналів, що індексуються у Scopus та Web of Science
Пропонуємо вашій увазі інформацію, яка може виявитися корисною при виборі науково-педагогічними працівниками журналу для публікації своїх результатів наукових досліджень.
Перелік наукових фахових видань України. Категорія «А» та «Б»
Реєстр наукових видань України
УВАГА! «Хижацькі» журнали!
Пропонуємо ознайомитися з рекомендаціями як розпізнати такі видавництва та запобігти публікаціям у них.
Перевірка наявності видання у базі Web of Science
Міжнародні наукові бази даних Web of Science та Scopus: використання у науковому та навчальному процесі
АКЦІЯ!
Бібліотека Миколаївського національного аграрного університету протягом року проводить доброчинні акції «Підтримай бібліотеку» та «Подаруй книгу бібліотеці»
Далі...
|