54010, м. Миколаїв,
вул. Ген. Карпенко, 73, Навчальний корпус №1
Тел.: (0512) 34 11 40
library@mnau.edu.ua
Реквізити для оплати послуг бібліотеки МНАУ
Призначення платежу:
інформаційно-бібліотечні послуги від ПІБ
МНАУ
Код ЄДРПОУ 00497213
Банк Державна казначейська служба України, м. Київ
МФО 820172
Р/р UA 86 820172 0313 21100 1 2020 18287
Кошти, що отримуються від господарської діяльності
Бібліотека МНАУ у соціальних мережах:
КАЛЕНДАР
ЗАХОДИ
Академічна доброчесність та правильне оформлення наукових робіт: зустріч студентів-психологів МНАУ з директором бібліотеки
31 жовтня 2024 року у бібліотеці відбулася зустріч студентів спеціальності «Психологія» Миколаївського національного аграрного університету з директором Оленою Цокало. Директорка бібліотеки провела роз'яснювальну лекцію під час якої обговорювалися основи оформлення списку літератури для наукових робіт та ключові аспектами академічної доброчесності.
Темою зустрічі стало правове регулювання, а також базові принципи академічної доброчесності, яка є основою чесного навчання та наукової роботи в університетах України. Студенти ознайомились з етичними принципами, такими як чесність, достовірність, прозорість, справедливість, відповідальність і повага до інтелектуальної власності. Прозвучали практичні поради щодо запобігання порушенням академічної доброчесності, зокрема уникнення плагіату, самоплагіату та інших видів неетичної поведінки у наукових роботах.
Особлива увага була приділена правильному оформленню списку літератури, адже дуже важливо не лише формально виконувати вимоги, але й усвідомлювати значення посилань як інструменту, що підтверджує аргументи та забезпечує академічну чесність. На прикладах були розглянуті популярні стилі цитування, такі як ДСТУ 8302:2015, APA, та MLA, що використовуються в українських та міжнародних наукових виданнях.
Для полегшення роботи з оформленням літератури студентам було рекомендовано користуватися онлайн-сервісом Grafiati, який автоматично створює посилання за обраним стилем. Такий підхід значно знижує ризик допущення помилок і сприяє формуванню правильної наукової культури.
Проведення таких зустрічей в університеті стало важливим етапом у навчальному процесі, адже вони сприяють підвищенню академічної грамотності і розумінню значущості доброчесності у науковій діяльності. Завдяки подібним заходам студенти МНАУ мають змогу впевнено будувати свої знання на міцному етичному фундаменті, що стане їм у нагоді не лише під час навчання, а й у майбутній професійній діяльності.
На Google-диску створено папку "Дистанційна освіта". Науково-педагогічні працівники і здобувачі вищої освіти мають можливість отримати повнотекстові електронні версії навчальної літератури, надіславши запит на електронну пошту бібліотеки library@mnau.edu.ua
Міжнародний проєкт Bridge підготував чеклісти з переліком дій, які допоможуть провести дослідження та оприлюднити їх результати у доброчесний спосіб. Ознайомитися з ними можна за посиланнями:
Бібліотека Миколаївського національного аграрного університету протягом року проводить доброчинні акції «Підтримай бібліотеку» та «Подаруй книгу бібліотеці»