Моя найкраща в світі – рідна мова
Хто не любить своєї рідної мови,
солодких святих звуків свого дитинства,
не заслуговує на ім’я людини.
Й.Г. Гердер
«Мова – духовний скарб нації» - цей вислів знайомий нам з дитинства. Змалечку виховували в нас шанобливе ставлення до рідного слова, навчали премудростям мовленнєвої культури. Звичайно, що саме звідти, з дитинства, простягається та невидима ниточка між поколіннями та традиціями, між батьками і дітьми та між мовою їх спілкування. І кожен із нас пам’ятає все життя ту мову, якою спілкувався в родині. Саме вона і є рідною, материнською мовою. Бо хто скаже гарніше рідної матері, чиї слова можуть бути ласкавішими та приємнішими? Саме тому, коли святкується міжнародний день рідної мови, представники різних народів називають свою рідну мову материнською мовою, мовою СВОГО НАРОДУ.
Мовна різноманітність – це еквівалент людської різноманітності. Людство набуло такого успіху на цій планеті, завдяки тому, що воно спроможне пристосуватись до найрізноманітніших обставин. Дуже важливо, знати, що кожна мова по різному охоплює бачення світу. Щоразу, коли ми втрачаємо якусь мову, ми втрачаємо ще одне унікальне бачення світу.
Щоб зберегти найцінніший скарб - МОВУ потрібно докласти чимало зусиль. Святкування міжнародного дня рідної мови є не тільки гарним та різнобарвним мовленнєвим святом, а й ефективним засобом формування культури толерантного міжнаціонального спілкування.
Не залишились осторонь цього великого свята й працівники бібліотеки Миколаївського державного аграрного університету. 16 лютого 2012 року в приміщенні електронної читальної зали бібліотеки університету напередодні Міжнародного дня рідної мови (який святкується 21 лютого у всьому світі) була проведена пізнавальна конкурсна програма «Моя найкраща в світі – рідна мова».
Серед гостей свята були присутні : Шарата Н.Г. - проректор з науково-педагогічної та виховної роботи МДАУ, Каймаразов М.Д. - голова Ради національних товариств Миколаївської області, заслужений працівник культури України, Ржепецький Л.А. - поет, просвітянин, краєзнавець, відмінник освіти України, лауреат обласної премії ім. М. Аркаса голова правління Миколаївського обласного фонду культури.
Захід пройшов в теплій, святковій атмосфері. Виступи представників національних товариств азербайджанців, чехів, поляків, греків стали творчою прикрасою свята. неабияку вдачу та знання рідної мови виявили здобувачі вищої освіти-першокурсники агрономічного та технологічного факультетів МДАУ Айрапетян Арман та Сокол-Місаренко Сара, які виступили з поетичними творами на вірменській та болгарській мовах. Творчі виступи прикрасили різноманітні конкурси на знання рідної мови, під час яких здобувачі вищої освіти університету виявили кмітливість та гарні знання. У цьому інтелектуальному змаганні перемогла дружба. Кожна команда учасників та гості свята отримали заохочувальні призи. Найкращою нагородою організаторам свята стали щирі посмішки учасників та дружній обмін позитивними емоціями.
Взяли активну участь у заході здобувачі вищої освіти факультету технології виробництва та переробки продукції тваринництва та їх куратори Назаренко І. В., Стріха Л. О., Цхвітава О. К., Таран С. І. Заохочувальними призами учасників забезпечив студентський профком. Тепла, дружня атмосфера збереглася і після закінчення свята. Гості невимушено спілкувались зі здобувачами вищої освіти, обмінювалися враженнями, фотографувались та виявляли бажання зустрітися знову в стінах Миколаївського державного аграрного університету.
Гості та учасники свята відчули пошану до усіх мов сучасного світу, дізналися про культурне розмаїття рідного краю, ознайомилися з яскравою та пізнавальною виставкою «Барви рідної мови». Цей захід розширив кругозір усіх учасників. Він відкрив багатобарвний світ рідної мови - своєї рідної для кожного народу й для кожного з нас. Адже визнання та пошана всіх мов є ключем до збереження миру.
Кожна мова є самобутня, вона відображає менталітет і звичаї народу. Найголовніше, що молодь цікавиться культурою різних народів. Це розвиває її не тільки інтелектуально, а й сприяє живому спілкуванню та взаєморозумінню представників різних народів на нашій рідній землі. Й дуже добре, що такий захід миру й пошани до рідної мови був проведений в стінах нашого університету . Нехай ця добра традиція буде й надалі продовжена й підтримана!