Єдність в різноманітності
21 березня у стінах бібліотеки Миколаївського державного аграрного університету пройшла зустріч здобувачів вищої освіти з представниками національних товариств у новому форматі «Жива бібліотека».
«Жива Бібліотека» дуже схожа на звичайну: читачі обирають книгу і читають її протягом певного часу. Ось тільки «книгами» в ній є живі люди зі своїм неповторним досвідом, а «читання» - це розмова, спілкування.
«Живі книги», серед яких - представники грузинського земляцтва, члени обласної організації азербайджанської молоді Миколаєва, члени обласного товариства поляків, ознайомили своїх «читачів» з особливостями звичаїв, традицій, менталітету, пригостили учасників заходу блюдами національної кухні.
З самого початку живого спілкування в повітрі відчувалася дружня атмосфера. В цей день здобувачі вищої освіти змогли задати свої запитання і зрозуміти, як живеться представникам різних культур на Миколаївщині. Учасники побачили, що у нас набагато більше спільного, ніж відмінностей. Через живе спілкування молодь вчиться краще розуміти і поважати загальнолюдські цінності.
На заході були присутні гості: Гармашов Ігор Володимирович – історик-краєзнавець Ради національних товариств Миколаївської області, Куланова Анастасія – заступник голови Ради національних товариств Миколаївської області.
«Живими книгами» були представники грузинського земляцтва: Дарцимелія Нана, Чантурія Леван, Манучар Шонія.
«Книгу», яка називалася «Відкрий для себе Азербайджан» представляли Оруджев Самір – голова обласної організації азербайджанської молоді Миколаєва, Нурузаде Хамід, Байрамов Ельшан, Алікулієв Раміль.
З польською культурою, літературою та традиціями ознайомила своїх «читачів» «жива книга» - Польша, а саме Селянська Єлизавета Гайсівна, Любицька Анастасія, Скокова Марія.
Наші гості стають книгами не тільки для того, щоб розповісти свої історії. Вони роблять це, щоб їх історії допомогли створити суспільство, в якому можуть мирно співіснувати люди різних культур, націй та віросповідань.
За допомогою «Живої бібліотеки» ми підкреслюємо культурне розмаїття нашого суспільства. «Жива бібліотека» - це позитивний досвід для всіх учасників, які отримують унікальну можливість досить глибоко познайомитися з іншою людиною, поспілкуватись віч-на-віч.
Таке спілкування дійсно схоже на читання збірника оповідань: одну історію перегорнув, з іншої запали окремі фрази, а третю запам'ятав цілком і в деталях.
Наприкінці заходу фахівці бібліотеки попросили присутніх заповнити невеличкі анкети, в яких усі могли висловити свої враження від зустрічі.
В цілому, перший досвід «Живої Бібліотеки» в бібліотеці МДАУ можна вважати дуже успішним. І «читачі». і «книги» дали надзвичайно високі оцінки заходу та висловили бажання і готовність брати участь у подальшому житті проекту.
Головними рекомендаціями «книг» з організації «Живої Бібліотеки» є збільшення часу на спілкування. А здобувачі вищої освіти запропонували запросити «живі книги», які б представляли й інші культури, такі як Мексика, Японія, Франція.
Отримані результати вселяють великий оптимізм щодо актуальності, ефективності та перспектив подальшого розвитку «Живої Бібліотеки» в нашому університеті.
Дякуємо за активну участь у заході здобувачів вищої освіти першого та п’ятого курсів факультету ТВППТ та їх кураторів Стріху Л.О., Цхвітава О.К., Тарана С.І.