ЗАХОДИ
Толерантність. Не все те неправильне, що тобі незрозуміле
психологічний тренінг
"Толерантність. Не все те неправильне, що тобі незрозуміле" - cаме під такою назвою був проведений психологічний тренінг 11 листопада у приміщенні філії №1 бібліотеки МНАУ. Ця назва була обрана не випадково, адже 16 листопада у багатьох країнах світу згідно рішення Генеральної Асамблеї ООН щорічно відзначається Міжнародний день толерантності.
Це поняття передбачає доброзичливе та спокійне ставлення до оточуючих тебе людей і таке саме ставлення до тебе з їхнього боку. Щодня ми вимушені контактувати з різними людьми, кожен з них має свої відмінності: у зовнішньому вигляді, характері, звичках, манері спілкуватися, поведінці, вчинках. Це можуть бути члени родини, друзі, знайомі, сусіди, колеги по навчанню та роботі, навіть просто перехожі на вулицях та супутники у транспорті. У цих людях нам подобається далеко не все, але це не значить, що треба ставитися до них вороже і тим паче цькувати когось з них. Все дуже просто: іншим людям дещо в нас також не подобається, але вони мовчать про це, не завдаючи нам болю ані фізичного ані морального, то хто нам дає право завдавати їм подібне? Адже таким чином об'єктом цькування може стати кожен з нас і навряд чи це нам буде приємно.

Крім того, якщо нам щось не подобається в інших людях, то це зовсім не означає, що ці люди обов'язково погані. Познайомившись з ними ближче, можна переконатися, що в цих людях є і хороші риси і навіть ті, що нам не до вподоби, насправді можуть бути не шкідливими, а навпаки, корисними у житті. Про все це йшлося у детальному обговоренні під час психологічного тренінгу, який проводила практичний психолог Галина Леонідівна Рурик. В основі тренінгу, крім обговорення, була психологічна вправа, під час якої кожен з присутніх міг визначити для себе, наскільки він толерантний відносно оточуючих людей. Усі присутні дійшли висновку, що треба намагатися сприймати інших людей такими, які вони є, у відповідь на це і нас будуть сприймати такими, які ми є.
|