Корисні посилання
Наукометричні бази даних
ОГОЛОШЕННЯ
Миколаївський національний аграрний університет отримав доступ до міжнародної наукової бази даних Web of Science, Scopus та Science Direct за кошти держбюджету.
Миколаївський національний аграрний університет отримав повнотекстовий доступ до найбільшого наукового видавництва Springer Nature.
Бібліотека МНАУ отримує друковані варіанти іноземних наукових журналів "Landbauforschung Applied Agricultural and Forestry Research" та "Studies in Agricultural Economics" присвячені аграрним наукам.
Адреса бібліотеки МНАУ:
54010, м. Миколаїв,
вул. Ген. Карпенко, 73, Навчальний корпус №1
Тел.: (0512) 34 11 40
library@mnau.edu.ua
Реквізити для оплати послуг бібліотеки МНАУ
Призначення платежу:
інформаційно-бібліотечні послуги від ПІБ
МНАУ
Код ЄДРПОУ 00497213
Банк Державна казначейська служба України, м. Київ
МФО 820172
Р/р UA 86 820172 0313 21100 1 2020 18287
Кошти, що отримуються від господарської діяльності
Бібліотека МНАУ у соціальних мережах:
КАЛЕНДАР
|
|
Віртуальна виставка
|
Особливості розвитку ринку туристичних послуг України під впливом COVID-19 та карантинних обмежень : монографія / Г. О. Бабушко, С. Р. Горіна, Л. В. Безкоровайна, Г. А. Богатирьова, К. Е. Борблік. Кривий ріг : ДонНУЕТ, 2021. 135 с.
Монографію присвячено дослідженню атрибутів розвитку ринку туристичних послуг України в умовах COVID-19 та карантинних обмежень. Глобальна криза, викликана пандемією коронавірусу, радикально змінила туристичну галузь у всьому світі, і Україна не є винятком. Туризм є одним із тих секторів всесвітньої економіки, що постраждав найбільше у зв'язку із запровадженими обмеженнями на пересування. Згідно розробленої Економічним банком реконструкцї та розвитку Дорожньої карти конкурентоспроможності розвитку сфери туризму в Україні з урахуванням пандемії COVID-19 в Україні сьогодні спостерігається значне відставання у темпах впровадження заходів на підтримку туристичного сектора, що ставить під серйозну загрозу конкурентоспроможність галузі на глобальному ринку протягом прогнозованого періоду відновлення впродовж 2021 р.
За умови значного мультиплікативномо впливу туризму на соціально-економічний розвиток держави в цілому, дедалі більшого значення в умовах кризи, спричиненої COVID-19, набуває діагностика її впливу на ринок туристичних послуг України, вивчення закордонного досвіду подолання і мінімізації негативних економічних та соціальних наслідків пандемії і карантинних обмежень, а також визначення шляхів поступового відновлення галузі. Значущість вищевикладених питань, необхідність їх вирішення обумовлює актуальність та своєчасність проведення дослідження атрибутів розвитку ринку туристичних послуг України в умовах COVID-19 та карантинних обмежень. |
|
Масляк П. О. Рекреаційна географія : навчальний посібник. Київ : Знання, 2008. 343 с. URL: https://westudents.com.ua/knigi/613-rekreatsyna-geografya-maslyak-po-.html
Пропоноване видання - перший в Україні навчальний посібник з рекреаційної географії. У посібнику розкриваються методологічні засади рекреаційної географії як науки та територіальна організація рекреаційно-туристичного господарства України і світу. Розглядаються предмет, об'єкт рекреаційної географії, методи її дослідження, а також основні здобутки і закономірності цієї науки. Наведено детальні характеристики рекреаційно-туристичних комплексів нашої держави і провідних країн світу. Наприкінці кожного розділу наводяться висновки та тести, що сприятимуть закріпленню навчального матеріалу. За змістом посібник відповідає програмі навчальної дисципліни "Рекреаційна географія".
Для студентів і викладачів вищих навчальних закладів.
|
|
Мальська М. П., Антонюк Н. В., Занько Ю. С., Ганич Н. М. Країнознавство: теорія та практика. Підручник. К.: Центр учбової літератури, 2012. 528 с. URL: https://westudents.com.ua/knigi/597-kranoznavstvo-malska-mp.html
У підручнику розкриваються теоретичні засади країнознавства. Розглядається об'єкт, предмет вивчення країнознавства, методи його дослідження, а також закономірності цієї науки. Приділяється увага комплексному аналізу країн, систематизовано відомості про їх природу, населення, господарство, соціальну організацію.
Призначено для студентів напряму «Міжнародні відносини», «Туризм», «Менеджмент організацій», слухачів інститутів післядипломної освіти, працівників туристичної сфери, органів місцевого самоврядування.
|
|
Дехтяр Н. А. Світовий ринок туристичних послуг і пріоритети розвитку туризму в Україні : монографія. Харків : ФОП Лібуркіна Л. М., 2021. 470 с. URL: http://repository.hneu.edu.ua/handle/123456789/25921
Визначено особливості функціонування світової та національної туристичної галузі в докризовий період, запропоновано впровадження новітнього туристичного продукту в умовах обмежень щодо використання традиційної рекреаційної інфраструктури. Розглянуто туристичну діяльність як складову циклічної економіки, надано детальну характеристику її головних положень та оцінку впливу галузі рекреації та дозвілля на парадигму сприйняття її ключових постулатів споживачами послуг. Особливу увагу приділено діяльності мультинаціональних компаній на ринку міжнародного туризму, виявлено перешкоди до узгодження взаємодії великих підприємств і представників малого та середнього бізнесу. Досліджено динаміку та структуру національного туристичного ринку, надано характеристику функціонування мікропідприємств з огляду на практику державного регулювання приватного сектора економіки. Монографія може бути корисною фахівцям з туризму, вченим, викладачам, аспірантам, студентам спеціальності «Туризм».
|
|
Клапчук В. М., Польова Л. В. Туризм і готельне господарство світу та України: історія та сучасний стан, тенденції і моніторинг : навчально-методичний посібник. Івано-Франківськ : Фоліант, 2013. 408 с. URL: https://www.twirpx.com/file/2973409/
У навчально-методичному посібнику викладено лекційний матеріал, тестові й індивідуальні завдання, питання для самостійної підготовки студентів, список рекомендованої літератури з дисциплін «Світовий туризм і готельне господарство», «Міжнародна готельна індустрія», «Моніторинг світового ринку готельних і ресторанних послуг». Згідно з навчальними програмами, лекційний матеріал послідовно розкриває об'єкт-предметну сутність навчальних дисциплін, дає уяву про сучасний стан і тенденції розвитку світового туризму та готельного господарства.
Для студентів вищих навчальних закладів, які готуються працювати у готельній і туристичній сферах, викладачів вузів, а також фахівців, що займаються організацією готельного та курортного господарства України.
|
|
Поколодна М. М. Рекреаційна географія : навчальний посібник. Харків : ХНАМГ, 2012. 275 с. URL: https://tourlib.net/books_ukr/pokolodna-rg.htm
В посібнику викладені узагальнені теоретичні та практичні питання рекреаційної географії. Систематично відображений основний зміст навчальної дисципліни, який розкриває сутність сучасного наукового напряму рекреаційно-географічних досліджень та їх практичну спрямованість, фактори розвитку рекреаційної діяльності, поняття та структуру видів рекреаційної діяльності, класифікацію рекреаційних ресурсів, методи їх оцінки. Висвітлені питання рекреаційного природокористування та охорони природи, теоретичні аспекти рекреаційного районування, подано характеристику основних рекреаційних районів світу.
Навчальний посібник рекомендований для студентів вищих навчальних закладів, які вивчають дисципліну «Рекреаційна географія», викладачів Вищих навчальних закладів, вчителів середньої школи та практичних робітників, які займаються плануванням та організацією відпочинку та туризму.
|
|
Туристична політика зарубіжних країн : підручник / О. В. Бойко та ін. ; за ред. А. Ю. Парфіненка. Харків : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2015. 220 с. URL: https://www.researchgate.net/publication/307560029_TURISTICNA_POLITIKA_ZARUBIZNIH_KRAIN
У підручнику проаналізовано особливості формування та реалізації туристичної політики провідних туристичних країн світу, які є лідерами за кількістю міжнародних туристичних прибуттів: Франції, США, Китаю, Іспанії, Італії, Туреччини, Німеччини, Великої Британії, Малайзії, Мексики, Таїланду, Греції, Польщі, Саудівської Аравії.
Висвітлено специфіку організації зарубіжних систем управління сферою туризму, розглянуто стратегії і програми розвитку, охарактеризовано різні сегменти туристичного ринку країн, здійснено оцінку їхньої туристичної політики.
Для студентів, викладачів, науковців та усіх, хто цікавиться проблемами розвитку туристичного бізнесу.
|
|
Семенов В. Ф., Стеценко С. В., Олійник В. Д. Туристичне країнознавство : навчальний посібник / за ред. В. Ф. Семенова. Одеса: «Атлант» ОДЕУ, 2010. 340 с. URL: http://repository.ldufk.edu.ua/bitstream/34606048/21221/1/Туристичне%20країнознавство_2010.pdf
Начальний посібник «Туристичне країнознавство» вміщує в собі інформацію про специфіку розвитку суспільства, економіки, культури, туризму в різних туристичних регіонах і окремих країнах. Туристичне країнознавство розглядає туристичну привабливість регіонів і країн світу, виявляє туристичні ресурси країн, причинно-наслідкові особливості формування тих чи інших туристичних центрів, тенденції розвитку туризму у світовому просторі.
Навчальний посібник умовно складається з двох частин: у першій - розглядаються предмет, об'єкт туристичного країнознавства, розкриваються сучасна картина світу, сутність процесівщо відбуваються в ньому, теоретичні засади загального та туристичного країнознавства. У другій частині містяться характеристики країн світу, їхніх туристичних районів та найбільш привабливих туристичних об'єктів. Для закріплення навчального матеріалу наводяться контрольні питання та тести.
Посібник відповідає програмі навчальної дисципліни "Туристичне країнознавство" і призначено для студентів вищих навчальних закладів, які вивчають туризм, економіку та управління цією галуззю. Навчальний посібник буде корисним також для аспірантів та викладачів.
|
|
Пошук
Актуально!
УВАГА!
Пропонуємо ознайомитись с переліком ключових слів, пов'язнаних з Цілями сталого розвитку, які рекомендується використовувати при написанні статей для видань, що індексуються у БД Scopus.
Дистанційна освіта
На Google-диску створено папку "Дистанційна освіта". Науково-педагогічні працівники і здобувачі вищої освіти мають можливість отримати повнотекстові електронні версії навчальної літератури, надіславши запит на електронну пошту бібліотеки library@mnau.edu.ua
Чеклісти для дотримання академічної доброчесності
Міжнародний проєкт Bridge підготував чеклісти з переліком дій, які допоможуть провести дослідження та оприлюднити їх результати у доброчесний спосіб. Ознайомитися з ними можна за посиланнями:
Чекліст для наукового керівника
Чекліст для магістранта й аспіранта
Навігатор по веб-ресурсам для аспірантів та науковців
Навігатор по веб-ресурсам для аспірантів містить зібрання корисних Інтернет-ресурсів, що стосуються різних аспектів підготовки та захисту дисертацій, посилання на електронну бібліотеку авторефератів дисертацій, наукометричні бази даних та інші ресурси вільного доступу.
Оновлено "Рекомендації щодо оформлення текстового документа до видання"
Перевидання методичних рекомендацій "Оформлення текстового документа до видання" випущено у зв'язку з введенням в дію ДСТУ 3017:2015 «Інформація та документація. Видання. Основні види. Терміни та визначення понять» та припиненням використання в Україні ББК і впровадження УДК (постанова Кабінету міністрів України від 22 березня 2017 р. № 177).
УВАГА!
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК) припинено.
Перелік журналів, що індексуються у Scopus та Web of Science
Пропонуємо вашій увазі інформацію, яка може виявитися корисною при виборі науково-педагогічними працівниками журналу для публікації своїх результатів наукових досліджень.
Перелік наукових фахових видань України. Категорія «А» та «Б»
Реєстр наукових видань України
УВАГА! «Хижацькі» журнали!
Пропонуємо ознайомитися з рекомендаціями як розпізнати такі видавництва та запобігти публікаціям у них.
Перевірка наявності видання у базі Web of Science
Міжнародні наукові бази даних Web of Science та Scopus: використання у науковому та навчальному процесі
АКЦІЯ!
Бібліотека Миколаївського національного аграрного університету протягом року проводить доброчинні акції «Підтримай бібліотеку» та «Подаруй книгу бібліотеці»
Далі...
|