Сайт «Україна Інкогніта» - неприбутковий проект ентузіастів краєзнавства. Нині він один з найбільш наповнених, а можливо і найбільш наповнений інформацією краєзнавчий портал України.
У середмісті Миколаєва, на високому березі, там, де зливаються води Південного Бугу та Інгулу, є унікальне місце – городище стародавніх кіммерійців. Це поселення - "Дикий Сад" - існувало з середини XIII і до початку Х сторіччя до Р.Х. Воно було "свідком" розквіту Нового царства в Єгипті, підйому і занепаду Мікенської цивілізації у Греції і загибелі Трої.
«Регіональні ландшафтні парки Миколаївщини» - ілюстроване науково-популярне видання, в якому представлені регіональні ландшафтні парки, розташовані у Миколаївській області. Видання буде цікавим для широкого кола читачів – усіх, кого надихає та захоплює краса природи.
Регіональний ландшафтний парк "Тилігульський" створено рішенням Миколаївської обласної ради у 1995 році. Територія заповідного об'єкту включає узбережжя та прилеглі акваторії Тилігульського лиману в межах Березанського району Миколаївської області загальною площею 8195,4 гектара. До його складу також увійшов орнітологічний заказник місцевого значення "Пониззя Тилігульського лиману". Як унікальний природний комплекс Тилігульський лиман включено до переліку водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення, головним чином, як середовище існування водоплавних птахів.
Регіональний ландшафтний парк «Приінгульський» створений рішенням Миколаївської обласної ради від 17.12.2002 № 6 «Про створення об'єкта природно-заповідного фонду місцевого значення регіонального ландшафтного парку «Приінгульський». Його площа становить 3152,7 га. Він розташований у Баштанському (раніше – Новобузькому) районі Миколаївської області. Регіональний ландшафтний парк «Приінгульський» – це природоохоронна рекреаційна установа. Його територія належить до природно-заповідного фонду України. Є національним надбанням, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.
Проект створений у рамках Кампанії цифрового перетворення Миколаївської області, реалізованої спільно Миколаївською обласною державною адміністрацією і місцевими громадами, за підтримки Google Україна. Сайт містить інформацію щодо можливостей активного туризму в Миколаївській області.
Колись на жартівливих мапах українських областей Миколаївщину позначали як "дорогу на Крим" або "тут також смачні кавуни". Це теж правда, однак не вся. У Миколаївській області багато мальовничих і по-справжньому унікальних місць. Тут є і красива природа, і надзвичайні історичні пам'ятки. Запрошуємо переконатися та відкрити для себе нові туристичні принади Півдня України.
Кльосова C. Туристичні магніти Миколаївщини: де відпочити влітку / Суспільне Миколаїв // You-Tube. 2021. 29 червня. URL: https://www.youtube.com/watch?v=UXCqgUrWPeo
Актовський та Арбузинський каньйони, село Мигія, Бузький Гард – осередки екотуризму Миколаївської області. Та чи користуються вони попитом серед туристів, тим паче в період карантину, та скільки коштує відпочинок на природі.
"30 років Незалежності". Миколаївська область: величні каньйони, білі скелі та античні поселення / ТСН // You-Tube. 2021. 5 серпня. URL: https://www.youtube.com/watch?v=QnmHeqjcAxU
Миколаївська область / Mykolaiv region / Tour De Ukraine / Black sea / Прибужжя / Николаев // You-Tube. 2021. 18 серпня. URL: https://www.youtube.com/watch?v=34GDPzfYMuU
На Google-диску створено папку "Дистанційна освіта". Науково-педагогічні працівники і здобувачі вищої освіти мають можливість отримати повнотекстові електронні версії навчальної літератури, надіславши запит на електронну пошту бібліотеки library@mnau.edu.ua
Міжнародний проєкт Bridge підготував чеклісти з переліком дій, які допоможуть провести дослідження та оприлюднити їх результати у доброчесний спосіб. Ознайомитися з ними можна за посиланнями:
Бібліотека Миколаївського національного аграрного університету протягом року проводить доброчинні акції «Підтримай бібліотеку» та «Подаруй книгу бібліотеці»