Власенко В. В., Семко Т. В., Криворук В. М., Іваніщева О. А. Технологія продукції ресторанного господарства : лабораторний практикум. Вінниця : Видавничо-редакційний відділ ВТЕІ КНТЕУ, 2018. 248 с. URL: https://ir.vtei.edu.ua/g.php?fname=26147.pdf
Збірник рецептур національних страв та кулінарних виробів: для підприємств громадcького харчування всіх форм власності / О. В. Шалимінов та ін. Київ : АСК, 2007. 848 с. URL: http://book4cook.in.ua/archives/278
Курс лекцій з дисципліни “Кухні народів світу” розкриває основні аспекти кулінарного мистецтва народів світу та його національні особливості. У ньому висвітлено історію розвитку культури та традицій харчування народів зарубіжних країн та України, кулінарну спадщину націй. Розглянуто організацію обслуговування іноземних гостей у закладах готельно-ресторанного господарства України.
Посібник містить відомості про сировину, що використовується для виробництва соків, безалкогольних напоїв загального та профілактичного призначення, екстрактів і концентратів, методи її зберігання. Висвітлені також дані щодо особливостей технологічного процесу виробництва соків, екстрактів, концентратів, безалкогольних і тонізуючих напоїв.
У запропонованому виданні розглянуті основні поняття ресторанного сервісу. Розкриті питання формування внутрішнього простору та матеріально-технічного забезпечення закладів ресторанного господарства. Наведені основні етапи технологічного процесу виробництва продукції в ресторанах та способи її теплової обробки. Окремі блоки присвячені організації обслуговування в закладах ресторанного господарства та характеристиці напоїв.
У книзі наводяться рецептури й технологія приготування принципово нових фірмових страв і кулінарних виробів, придуманих, розробленими й впроваджених кращими кулінарами, майстрами-кухарями й майстрами-кондитерами системи Укрпотребсоюзу всіх регіонів України. У створенні нових кулінарних виробів активну участь брали працівники Вінницької, Чернігівської, Івано-Франківської, Черкаської, Чернігівської й інших областей України.
У навчальному посібнику надано узагальнену характеристику етнічних кухонь країн світу, визначено набір традиційної і сучасної продовольчої сировини, проаналізовано характерні способи кулінарної обробки продуктів, наведено основний асортимент найбільш характерних страв та технології їх приготування, розглянуто особливості режиму харчування мешканців різних країн світу.
Навчальний посібник містить матеріали з курсу «Технологія продукції ресторанного господарства» для студентів усіх форм навчання. Матеріал навчального посібника охоплює всі групи кулінарної продукції, що виробляється у підприємствах ресторанного господарства: супи, соуси, страви з м’яса, птиці, риби, овочів, сиру, яєць, круп, макаронних виробів, бобових, а також борошняні страви та вироби, холодні та гарячі закуски, десерти. Для кожної групи кулінарної продукції визначено харчову цінність та значення у харчуванні, розглянуто традиційні та сучасні технології кулінарної обробки та приготування страв і виробів, наведено вимоги до їх якості.
Підручник для здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти. У підручнику висвітлено основи технології приготування їжі за новітніми методиками в мережі підприємств харчування різних форм власності, подано докладний опис основних розділів кулінарії відповідно до ДСПТО 5122-НО.55.3-5-2007 із професії «Кухар» 3, 4 й 5 розрядів.
Garde manger: the art and craft of the cold kitchen = Гардманже: мистецтво і ремесло холодної кухні / the Culinary Institute of America. 4-th ed. New Jersey : John Wiley & Sons, Inc., Hoboken, 2012. 722 p. URL: https://www.ihmnotes.in/assets/Docs/Books/Garde_Manger.pdf
Labensky Sarah R., Hause Alan M., Martel Priscilla A. On Cooking: A Textbook Of Culinary Fundamentals = Про кулінарію: Підручник з основ кулінарії / Photographs by Richard Embery ; Drawings by Stacey Winters Quattrone and William E. Ingram. United States of America : Pearson Education, Inc., 2015. 1220 p. URL: https://archive.org/details/oncookingtextboo0000labe_05ed
На Google-диску створено папку "Дистанційна освіта". Науково-педагогічні працівники і здобувачі вищої освіти мають можливість отримати повнотекстові електронні версії навчальної літератури, надіславши запит на електронну пошту бібліотеки library@mnau.edu.ua
Міжнародний проєкт Bridge підготував чеклісти з переліком дій, які допоможуть провести дослідження та оприлюднити їх результати у доброчесний спосіб. Ознайомитися з ними можна за посиланнями:
Бібліотека Миколаївського національного аграрного університету протягом року проводить доброчинні акції «Підтримай бібліотеку» та «Подаруй книгу бібліотеці»