Однією з характерних тенденцій розвитку світового комбайнобудування є подальше збільшення продуктивності і підвищення технічного рівня зернозбиральних комбайнів. В статті представлено перспективи, напрямки розвитку та аналіз конструкції жаток зернозбиральних комбайнів.
Відеофільм «Будова, робота та регулювання прес-підбирача ПС-1,6Б» має два розділи: «Огляд конструкцій прес-підбирачів» і «Будова прес-підбирача». Пропонований відеофільм може бути використаний для здобувачів вищої освіти аграрних вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації під час вивчення теми «Будова, робота та регулювання прес-підбирача ПС-1,6Б» із дисципліни «Сільськогосподарські машини».
На сьогодні відомо кілька способів захисту культурних рослин від бур’янів, шкідників і хвороб. Але хімічний спосіб є найбільш поширеним і вважається найраціональнішим. Ефективність і економічність обприскування з кожним роком зростає завдяки створенню нових хімічних препаратів, що дає змогу зменшити витрати робочої суміші при її високій концентрації. Хімічний спосіб захисту рослин у комплексі з системою агротехнічних та організаційно-господарських заходів сприяє кращому збереженню вирощеного врожаю і уникненню втрат.
Сьогодні вже ні в кого не викликає сумніву той факт, що однією з вирішальних умов ефективного використання пестицидів є їх якісне та своєчасне внесення. При цьому актуальності набуває проблема захисту довкілля від забруднення хімічними сполуками.
У збільшенні виробництва сільськогосподарської продукції обробіток ґрунту залишається однією з найважливіших ланок землеробства. В поєднанні з сівозмінами він повинен забезпечувати найбільш раціональне використання землі та її родючості, одержання високих урожаїв вирощуваних культур з найменшими витратами, підтримання на високому рівні фізичних властивостей ґрунту, захисту його від ерозії, ефективне використання добрив.
Однією з важливих складових комплексу технологічних операцій при вирощуванні будь-яких сільськогосподарських культур є коткування. Простота конструкції, висока технологічність виготовлення сприяли тому, що багато вітчизняних заводів-виробників сільськогосподарської техніки випускають котки, які відрізняються, переважно, шириною захвату та комплектацією робочих органів. Тому перед аграріями часто постає проблема вибору марки котків при їх придбанні.
Технічне забезпечення аграрного виробництва є одним із вирішальних чинників продовольчої безпеки держави. На сучасному етапі розвитку аграрного виробництва визначальне значення мають оновлення матеріально-ресурсного потенціалу, створення умов для техніко-технологічного забезпечення відтворювального процесу на засадах застосування новітніх технічних засобів.
У навчальному відеофільмі висвітлено призначення, загальну будову і роботу машин для внесення твердих мінеральних добрив. Звернено увагу на особливості конструкції подрібнювача добрив ИСУ-4, кузовного розкидача РУМ-8 та бункерного МВУ-0,5. Відеофільм призначений для використання в навчальному процесі під час підготовки фахівців аграрних вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації спеціальностей напрямів підготовки: „Механізація і електрифікація сільського господарства”, „Агрономія”, „Зооінженерія” та під час курсової підготовки трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва. Також може бути корисним фермерам та інженерно-технічним працівника сільськогосподарських підприємств різних форм власності.
У навчальному відеофільмі висвітлено загальну будову та технологічний процес роботи сільськогосподарських машин для грунтозахисної та ресурсозберігаючої технології обробітку грунту. Відеофільм призначений для використання в навчальному процесі під час підготовки фахівців вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації спеціальності напрямів підготовки: „Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва” та „Виробництво і переробка продукції рослинництва”, під час курсової підготовки трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва. Також може бути корисним фермерам та інженерно-технічним працівникам сільськогосподарських підприємств різних форм власності.
Проаналізовані недоліки існуючих способів та засобів для висіву зернових культур. Запропоновано спосіб підвищення рівномірності висіву насіння сільськогосподарських культур та нова конструкція дводискового сошника для рівномірного висіву насіння.
Нещодавно компанія New Holland Agriculture на українських полях презентувала нові самохідні обприскувачі серії GUARDIAN™, технічні показники яких дозволяють швидко та якісно проводити обробіток навіть високорослих культур на будь-якій стадії їхнього розвитку.
Механізоване збирання моркви в нашій країні виконується в основному двома способами: теребильними машинами і викопувальними. Обидва способи знайшли застосування у зв’язку із широким діапазоном ґрунтово-кліматичних умов у нашій країні. Більш прогресивним є спосіб збирання коренеплодів теребильними машинами. Досвід показує, що вагомими перевагами цього способу є поліпшення умов праці робітників, зайнятих на збиранні, зменшення трудовитрат і втрат врожаю. Виробником таких машин є датська фірма ASA-LIFT.
У навчальному відеофільмі показано сільськогосподарські машини різних типів та продемонстровано технологічний процес їх роботи. Відеофільм призначений для використання в навчальному процесі під час підготовки фахівців вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації спеціальностей напрямів підготовки: „Механізація і електрифікація сільського господарства”, „Агрономія”, „Зооінженерія” та під час курсової підготовки трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва. Також може бути корисним фермерам та інженерно-технічним працівникам сільськогосподарських підприємств різних форм власності
Застосування мінеральних добрив – один із основних важелів підвищення врожайності сільськогосподарських культур, отримання високоякісної продукції та відновлення родючості ґрунтів. Науковий досвід показує, що між рівнем застосування мінеральних добрив і валовим збором сільськогосподарської продукції існує кореляційна залежність. Найбільш використовуваним способом внесення добрив є розкидний: його застосовують як для основного їх внесення, так і для підживлення сільгоспкультур. Спосіб цей полягає у розкиданні добрив по поверхні спеціальними машинами – розкидачами.
На Google-диску створено папку "Дистанційна освіта". Науково-педагогічні працівники і здобувачі вищої освіти мають можливість отримати повнотекстові електронні версії навчальної літератури, надіславши запит на електронну пошту бібліотеки library@mnau.edu.ua
Міжнародний проєкт Bridge підготував чеклісти з переліком дій, які допоможуть провести дослідження та оприлюднити їх результати у доброчесний спосіб. Ознайомитися з ними можна за посиланнями:
Бібліотека Миколаївського національного аграрного університету протягом року проводить доброчинні акції «Підтримай бібліотеку» та «Подаруй книгу бібліотеці»