головна сторінка сайту Бібліотека МНАУкарта сайту Бібліотека МНАУпошук по сайту Бібліотека МНАУ
БІБЛІОТЕКА МИКОЛАЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО АГРАРНОГО УНІВЕРСИТЕТУ


              

Корисні посилання

ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ

РЕПОЗИТАРІЙ МНАУ

Неформальна та інформальна освіта

 

Наукометричні бази даних

ОГОЛОШЕННЯ

Миколаївський національний аграрний університет отримав доступ до міжнародної наукової бази даних Web of Science, Scopus та Science Direct за кошти держбюджету.

Миколаївський національний аграрний університет отримав повнотекстовий доступ до найбільшого наукового видавництва Springer Nature.

Бібліотека МНАУ отримує друковані варіанти іноземних наукових журналів "Landbauforschung Applied Agricultural and Forestry Research" та "Studies in Agricultural Economics" присвячені аграрним наукам.

Адреса бібліотеки МНАУ:

54010, м. Миколаїв,
вул. Ген. Карпенко, 73, Навчальний корпус №1
Тел.: (0512) 34 11 40
library@mnau.edu.ua

Реквізити для оплати послуг бібліотеки МНАУ

Призначення платежу:

інформаційно-бібліотечні  послуги від ПІБ МНАУ

Код ЄДРПОУ 00497213
Банк Державна казначейська служба України, м. Київ

МФО 820172

Р/р UA 86 820172 0313 21100 1 2020 18287
Кошти, що отримуються від господарської діяльності

Бібліотека МНАУ у соціальних мережах:

- КАЛЕНДАР

Українське ділове мовлення. Календар свят

Науково-практична конференція

«Діяльність бібліотеки вишу: традиційні напрямки та сучасні пріоритети роботи з урахуванням глобалізаційних умов розвитку суспільства»

 

         24 жовтня 2012 року на базі бібліотеки Миколаївського національного аграрного університету відбулася науково-практична міжвузівська конференція «Діяльність бібліотеки вишу: традиційні та сучасні пріоритети роботи з урахуванням глобалізаційних умов розвитку суспільства». Організатори конференції - бібліотека Миколаївського національного аграрного університету та Наукова бібліотека Національного університету кораблебудування.
         В конференції взяли участь фахівці бібліотек вищих навчальних закладів та бібліотек міста.
         Конференцію відкрила директор бібліотеки Миколаївського національного аграрного університету Пустова Ольга Григорівна.

                           

         З привітальним словом до учасників конференції звернулась Шарата Наталія Григорівна, проректор з навчально-педагогічної і виховної роботи Миколаївського національного аграрного університету.


                           

         Впродовж роботи конференції відбулось обговорення актуальних питань діяльності бібліотек вишу: інноваційні технології в бібліотечній практиці, створення університетських репозитаріїв відкритого доступу як платформи для інтеграції у світовий інформаційний науковий простір, особливості комплектування бібліотечних фондів на сучасному етапі, досвід та інновації у гуманітарно-просвітницькій діяльності бібліотек вишів, форми роботи з користувачами у віртуальному середовищі.
         З доповіддю «Інформаційний простір бібліотеки: нові технології, нові можливості» виступила Ткаченко Діна Віталіївна, завідуюча відділом інформатизації та автоматизації бібліотечних процесів бібліотеки МНАУ, в якій було розкрито етапи реалізації концепції входження бібліотеки МНАУ у світовий інформаційний простір, створення інформаційної інфраструктури бібліотеки, висвітлено кроки по створенню інституційного репозитарію бібліотеки МНАУ.

                           

         Костирко Тамара Миколаївна, директор Наукової бібліотеки Національного університету кораблебудування, кандидат наук з соціальних комунікацій ознайомила учасників конференції з практичним досвідом роботи зі створення нового каналу комунікації. Було озвучено основні здобутки НБ НУК у справі створення університетського репозитарію, процесу його наповнення та подальшого удосконалення і просування до світової академічної спільноти.

                           

         Основою роботи будь-якої бібліотеки є її фонд, від складу якого залежить успіх роботи книгозбірні в цілому, виконання завдань, що стоять перед нею. Адже саме фонд визначає зміст, повноту та якість задоволення і розвитку інформаційних потреб користувачів. Чим краще підібраний фонд, тим якісніше бібліотека може задовольнити запити користувачів. Саме цьому питанню була присвячена доповідь Заковоротньої Антоніни Володимирівни, завідуючої відділом комплектування та наукової обробки літератури бібліотеки ЧДУ ім. П. Могили, в якій було розкрито особливості комплектування бібліотечного фонду на сучасному етапі.

                  

         Бібліотека є місцем, де закладаються основи духовності. Підготовка повноцінного конкурентоспроможного спеціаліста не можлива без духовного розвитку особистості, без залучення до багатств культури й мистецтва, без виховання високих моральних якостей. Саме цьому напрямку роботи була присвячена доповідь «Масова робота в бібліотеці: традиції та інновації (з досвіду роботи бібліотеки МНАУ)» Якименко Олени Всеволодівни, завідуючої відділом обслуговування бібліотеки МНАУ. У виступі вона розкрила як традиційні форми роботи із студентською молоддю, так і інноваційні. Зокрема зупинилась на заходах, які отримали резонанс серед здобувачів вищої освіти: «Низький уклін Вам, матусю!», «Моя найкраща в світі – рідна мова», «Територія доброти», «Жива бібліотека» та ін.

                  


         Впровадженням нововведень у бібліотечну практику, інноваційною діяльністю активно займаються книгозбірні вищих закладів освіти Миколаєва.          

         З результатами соціологічного дослідження «Ставлення бібліотечних працівників до інноваційних перетворень в бібліотеці ВНЗ» ознайомила присутніх Бєлодєд Олена Володимирівна, завідуюча відділом бібліотечного маркетингу, інноваційної та методичної роботи НБ НУК.

         Для спеціалістів бібліотечної справи стає очевидним той факт, що саме інноваційний шлях розвитку бібліотек, оновлення усіх сторін їх життєдіяльності забезпечує виконання покладеної на них місії.

                  

         Робота в бібліотеці ставить працівника перед потребою постійного оновлення знань, оволодінням новими технологіями. Бібліотекарі систематично підвищують свою професійну майстерність, беручи участь у семінарах, оглядах спеціальної літератури, науково-практичних конференціях. Цим питанням була присвячена доповідь Мігунової Тетяни Семенівни, заступника директора з наукової роботи НБ НУК.

                  

         З доповіддю «Роль персоналу у менеджменті якості вузівської бібліотеки» виступила Могильна Оксана Леонідівна, заступник директора бібліотеки МНУ ім. В. Сухомлинського.

                  

         Виступи про роботу бібліотек ВНЗ м. Миколаєва, проілюстровані мультимедійними презентаціями, були цікавими та корисними для всіх учасників конференції.

         Під час перерви фахівці біліотек ВНЗ м. Миколаєва обговорювали шляхи вирішення актуальних проблем бібліотечної роботи на сучасному етапі та із задоволенням ділилися досвідом.

                 

         А на закінчення роботи конференції усі учасники відвідали Музей Миколаївського національного аграрного університету.

 

Пошук

Актуально!

УВАГА!

 

Пропонуємо ознайомитись с переліком ключових слів, пов'язнаних з Цілями сталого розвитку, які рекомендується використовувати при написанні статей для видань, що індексуються у БД Scopus. 

 

Дистанційна освіта

На Google-диску створено папку "Дистанційна освіта". Науково-педагогічні працівники і здобувачі вищої освіти мають можливість отримати повнотекстові електронні версії навчальної літератури, надіславши запит на електронну пошту бібліотеки library@mnau.edu.ua

Чеклісти для дотримання академічної доброчесності

Міжнародний проєкт Bridge підготував чеклісти з переліком дій, які допоможуть провести дослідження та оприлюднити їх результати у доброчесний спосіб. Ознайомитися з ними можна за посиланнями:

Чекліст для наукового керівника

Чекліст для магістранта й аспіранта

Безкоштовний сервіс для самоперевірки на плагіат

Duplichecker

Бібліографічний сервіс «Grafiati»

Розпочато співпрацю із сервісом автоматичного оформлення бібліографічних посилань «Grafiati».

Навігатор по веб-ресурсам для аспірантів та науковців

Навігатор по веб-ресурсам для аспірантів містить зібрання корисних Інтернет-ресурсів, що стосуються різних аспектів підготовки та захисту дисертацій, посилання на електронну бібліотеку авторефератів дисертацій, наукометричні бази даних та інші ресурси вільного доступу.

Оновлено "Рекомендації щодо оформлення текстового документа до видання"

Перевидання методичних рекомендацій "Оформлення текстового документа до видання" випущено у зв'язку з введенням в дію ДСТУ 3017:2015 «Інформація та документація. Видання. Основні види. Терміни та визначення понять» та припиненням використання в Україні ББК і впровадження УДК (постанова Кабінету міністрів України від 22 березня 2017 р. № 177).

УВАГА!

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК) припинено.

Перелік журналів, що індексуються у Scopus та Web of Science

Пропонуємо вашій увазі інформацію, яка може виявитися корисною при виборі науково-педагогічними працівниками журналу для публікації своїх результатів наукових досліджень.

Перелік наукових фахових видань України. Категорія «А» та «Б»

Реєстр наукових видань України

УВАГА! «Хижацькі» журнали!

Пропонуємо ознайомитися з рекомендаціями як розпізнати такі видавництва та запобігти публікаціям у них.

Перевірка наявності видання у базі Web of Science

Міжнародні наукові бази даних Web of Science та Scopus: використання у науковому та навчальному процесі

АКЦІЯ!

Бібліотека Миколаївського національного аграрного університету протягом року проводить доброчинні акції «Підтримай бібліотеку» та «Подаруй книгу бібліотеці»

Далі...

 

  © 2009-2018 Бібліотека МНАУ